Josef Frank, soffa, Svenskt Tenn

786808

SOFFA, 1900-talets slut, 2-sitsmodell med lösa plymåer, klädd med Josef Franks tyg "Vägen" i rosa från Svenskt Tenn, höjd 85, längd 160, sitthöjd 40 cm

Slitage, smärre fläckar och smuts, något blekt

Möbler, Soffor, Design

Rum 20

Budhistorik (21 bud)
6028747
5 200
6028563
5 000
6028563
4 200
6017933
6017933
3 200

Slutpris SEK:
5 200
535 EUR, 609 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.