Tallrikar Kina 1700-tal

785663

TALLRIKAR, 4 st, Kina, Qianlong (1736-1795), porslin, famille rose, diameter ca 23 cm

Skador: tallrikarna med fasandekor har flertal naggar i kanterna

Orientaliskt, Porslin

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (20 bud)
6028943
3 400
6028309
3 200
6028932
3 200
6028309
6028441
2 800

Slutpris SEK:
3 400
350 EUR, 398 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.