Bestick silver GAB Olga

780770

BESTICK, 72 dlr., silver, GAB, Stockholm 1900-talets andra hälft, modell "Olga", bestående av: 24 bordsgafflar (ca 18 cm), 24 bordsknivar (ca 21 cm), 12 smörgåsgafflar (ca 15 cm), 12 smörgåsknivar (ca 17,5 cm), kontrollstämplar, bruttovikt ca 3.230 gram, nettovikt exkl knivar ca 1.180 gram, 6 st mjuka fodral medföljer

Silver, Silverbestick

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Bestick silver GAB Olga

Budhistorik (17 bud)
5975333
7 200
5974880
7 000
5974880
6 600
5975331
6 400
5974880
6 200

Slutpris SEK:
7 200
740 EUR, 843 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.