Byst art nouveau

780254

BYST, 1920-tal, art nouveau, USA, titelerad "Expectation", signerad A. Carli, numrerad 144, för "The Boston Plastic Art Co.", bemålad och bronserad gips, höjd ca 46, bredd ca 30 cm

Åldersrelaterad slitage, avslag och bortnötning av bronsering och färg

Konst, Skulpturer

Monter 19

Byst art nouveau

Budhistorik (6 bud)
5975225
500
5975188
450
5974222
5974638
5974222

Slutpris SEK:
500
51 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.