Karmstol gustaviansk

779720

KARMSTOL, 1700-talets andra hälft, gustaviansk med kvardröjande rokokodrag, ek, nedåt avsmalnande och kannelerade ben, stoppade armlän, rygg och sits klädda i broderad textil, sitthöjd ca 39 cm

Borttagen färg, senare klädsel, klädsel med hål och slitage

Möbler, Stolar

Rum 8

Karmstol gustaviansk

Budhistorik (5 bud)
5966121
550
5966115
500
5966115
5965676
5955509

Slutpris SEK:
550
57 EUR, 64 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.