Alvar Aalto hyllor

779655

ALVAR AALTO, ''112B'', hyllor, 3 st, Artek, Finland, samtliga i lackad björkfanér, etikettmärkta, konsoler för två hyllor, höjd ca 25 cm, 90x25, konsolernas höjd 57 cm

Fanérskador, bruks och åldersrelaterat slitage

Möbler, Övriga möbler

Hylla 2

Alvar Aalto hyllor

Budhistorik (15 bud)
5966736
4 400
5966717
4 200
5966733
4 200
5966717
5966731
3 800

Slutpris SEK:
4 400
452 EUR, 515 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.