Matgrupp med dekormålning

779500

MATGRUPP, 5 dlr, 1900-talets mitt, 4 stolar samt 1 slagbord, furu, dekormålade med marmorering, bordets höjd ca 74 cm, ihopfällt 80x30 cm, slagskivor á 59 cm, stolarnas sitthöjd ca 46, rygghöjd 91,5 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, troligtvis något senare dekormålade

Möbler, Matsalsmöbler, Möbler, Matbord

Rum 10

Matgrupp med dekormålning

Budhistorik (1 bud)

5955719
2020-05-30 16:06:46
600

2020-06-03 kl 10:42
Slutpris SEK:
600
62 EUR, 70 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.