Bordstelefon Tunnan

779327

AB TELEFONFABRIKEN, bordstelefon, "Tunnan", omkring 1900, märkt Stockholms Allmänna Telefonaktiebolag, och "Stockholmstelefon", svartlackerat järn med förnicklade detaljer, höjd 28 cm

Tratten av och skadad, skador, slitage

Nautica/Technica

Rum 7, Hylla 3

Bordstelefon Tunnan

Budhistorik (26 bud)
5966167
7 600
5966123
7 400
5965594
7 200
5966118
7 000
5965594
6 800

Slutpris SEK:
7 600
781 EUR, 890 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.