Dörröverstycke 1700-tal

779318

DÖRRÖVERSTYCKE, 1700-tal, motiv av prakturna, koger, papegoja mm, krönt med bandrosett i förgyllt trä,olja på duk, ca 119x85 cm

Krackelerad, ställvist mindre färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Rum 2

Dörröverstycke 1700-tal

Budhistorik (55 bud)
5965788
11 500
5965830
11 000
5965788
10 500
5965824
10 000
5965788
9 800

Slutpris SEK:
11 500
1 182 EUR, 1 347 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.