Stolar 4 st

777501

STOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft, Karl Johan-stil, stomme av betsad och lackerad björk, fast stoppad sits, senare omklädd med djurmönstrat möbeltyg, sitthöjd ca 45 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage på trästomme, senare klädsel

Möbler, Fåtöljer

Hylla 9

Stolar 4 st

Budhistorik

2020-05-29 kl 16:27
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.