Armlänsstolar 1-par renässansstil

777459

FÅTÖLJER, 2 st, 1900-talets början, renässansstil, svartmålad trästomme, skuren dekor, fast stoppad rygg och sits, balusterformade ben, framben på trissor, senare omklädd, rygg med djurmönstrad textilklädsel, sits blev blommönster, armlän med vit leopardmönstrad textil, sitthöjd ca 40, rygghöjd 102, bredd 67 cm

Rennoverade, senare omklädd, bruks- och åldersrelaterat slitage, märken och slag på underrede

Möbler, Fåtöljer

Rum 12

Budhistorik (13 bud)
5953404
5 200
5953472
5 000
5953404
4 800
5953469
4 600
5953404
4 400

Slutpris SEK:
5 200
510 EUR, 567 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.