Ikon Ryssland

777197

IKON. S:t Nikolaus, Ryssland, 1800-talets slut, tempera och olja på pannå, på baksidan signerad som en gåva(from Akimov's family to Rafushkevich) Viborg, 1922, ca 22,5x18 cm

Mindre färgbortfall, krackelyr, slitage

Konst, Rysk konst och konsthantverk

Ikon Ryssland

Budhistorik (9 bud)
5950159
1 400
5949569
1 300
5947003
5944654
750
5943709
700

Slutpris SEK:
1 400
144 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.