IKEA byrå

 
 
 
Auktionsnr
777143
 
Beskrivning

IKEA, "Medevi", byrå, ur Ikeas 1700-talssserie, sengustaviansk stil, vitlackerad, beslag i mässing, fasade hörn samt ben med kannelyr, brännmärkt "Ikea of Sweden Riksantikvarietämbetet Medevi GA", höjd ca 86, 65x65 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål


 
Kondition
Bruksslitage
 
Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
 
Kategorier
Möbler, Skåp, byråer
 
Visas
Magasin 5, Frihamnen, Stockholm
Rum 4
 
 
 
Föregående bildNästa bild
IKEA byrå
Klicka för att förstora bilden
 
Budhistorik (23 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
5947735
2020-05-27 15:00:40
7 400
5935774
2020-05-26 15:51:39
7 200
5947196
2020-05-27 10:57:18
7 000
5935774
2020-05-26 15:51:39
6 800
5947194
2020-05-27 10:57:00
6 600
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2020-05-27 kl 15:24
Slutpris SEK:
7 400
726 EUR, 807 USD
Utropspris SEK:
4 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK