IKEA byrå

 
 
 
Auktionsnr
777118
 
Beskrivning

IKEA, "Medevi", byrå, ur Ikeas 1700-talssserie, sengustaviansk stil, vitlackerad, beslag i mässing, fasade hörn samt ben med kannelyr, brännmärkt "Ikea of Sweden Riksantikvarietämbetet Medevi GA", höjd ca 86, 65x65 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål


 
Kondition
Slitage, fläckar
 
Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningsstället
 
Kategorier
Möbler, Skåp, byråer
 
Visas
Magasin 5, Frihamnen, Stockholm
Rum 19
 
 
 
Föregående bildNästa bild
IKEA byrå
Klicka för att förstora bilden
 
Budhistorik (21 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
5947177
2020-05-27 11:12:48
6 800
5947295
2020-05-27 11:31:43
6 600
5947177
2020-05-27 10:49:48
6 400
5947142
2020-05-27 10:42:29
6 200
5947174
2020-05-27 10:49:26
6 200
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2020-05-27 kl 11:45
Slutpris SEK:
6 800
668 EUR, 741 USD
Utropspris SEK:
4 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK