IKEA slagbord

 
 
 
Auktionsnr
777101
 
Beskrivning

IKEA, "Bergslagen", slagbord, Ikeas 1700-talsserie, gustaviansk stil, bemålat, höjd ca 76, 142x117 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål


 
Kondition
Bruksslitage
 
Kategorier
Möbler, Matbord
 
Visas
Magasin 5, Frihamnen, Stockholm
Rum 20
 
 
 
Föregående bildNästa bild
IKEA slagbord
Klicka för att förstora bilden
 
 
Budhistorik (16 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
5948090
2020-05-27 17:32:54
4 400
5948083
2020-05-27 17:31:41
4 200
5948080
2020-05-27 17:30:45
4 000
5948079
2020-05-27 17:30:17
3 800
5948072
2020-05-27 17:28:53
3 600
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2020-05-27 kl 17:35
Slutpris SEK:
4 400
432 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
4 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK