Soppslevar

777050

SOPPSLEVAR, 3+1 st., silver, 17/1800-tal, Lars Öhlin, Västerås 1839, möjligen Lars Hessling Linköping 1791, Anders Wedin, Söderhamn 1852, svarvade träskaft, längd 38-41,5 cm, 1 soppslev i nysilver medföljer

Slitage, gravyr, en med avslag, ändknoppar saknas

Silver

Soppslevar

Budhistorik (11 bud)
5948094
950
5942396
900
5948089
850
5942396
5946938
750

Slutpris SEK:
950
93 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.