Matsalsbord mahogny

776985

MATSALSBORD, 1800-tal, senempire, mahognyfaner/massiv mahogny, svarvade ben på hjultrissor i mässing, 4 iläggsskivor med sarg, höjd ca 78, diameter 160, skivor ca 60 cm vardera

Smärre repor, hakar till illäggskivorna saknas

Möbler, Matsalsmöbler

Matsalsbord mahogny

Budhistorik (45 bud)
5950243
46 000
5950233
44 000
5950215
42 000
5950226
42 000
5950215
40 000

Slutpris SEK:
46 000
4 516 EUR, 5 014 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.