Golvurna Kina

Föregående | Översikt | Nästa

776870

GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-tal, balusterformad med sidohänklar, celadonglasyr, dekor med bland annat fenixfåglel samt pion i underglasyrblått, höjd ca 58 cm

Åldersrelaterat slitage, mikornagg kan förekomma

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat

Rum 3

776870 - Golvurna Kina
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Golvurna Kina

Budhistorik (1 bud)

5931024
2020-05-22 08:27:48

2 dagar kvar
Avslutas 2020-05-27
19:56   (20:56 )
AKTUELLT BUD SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.