Alice Nordin taklampa jugend

776463

ALICE NORDIN, takarmatur, Böhlmarks, 1900-talets början, förgylld brons, slipad glaskupa, signerad Alice Nordin, höjd ca 84, diameter 39 cm

Sannolikt senare kupa, kupa med spricka

Belysning, Taklampor, Design, Selected

Rum 15

Alice Nordin taklampa jugend

Budhistorik (36 bud)
5947844
11 500
5947843
11 000
5947833
10 500
5947827
10 000
5947832
10 000

Slutpris SEK:
11 500
1 129 EUR, 1 254 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.