Ljusstakar

776298

LJUSSTAKAR (2) 1 par, 1800-talets slut, antkiserande kvinnofigurer (den ena sannolikt Venus) hållande varsin ljusarm, ljuspiporna i brons, figurernas armar i patinerad zink samt övriga kroppen i patinerad gips, socklar i carraramarmor, höjd ca 29 cm

Nagg, slitage, retuscher

Diverse

Monter 7

Ljusstakar

Budhistorik (17 bud)
5945902
3 400
5939573
3 200
5939509
5939572
2 800
5939509
2 600

Slutpris SEK:
3 400
334 EUR, 371 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.