Bojaner med lock Kina 1800-tal

775697

BOJANER med lock, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, höjd ca 17-20 cm

Mynningsnagg, glasyrmistor, mindre bojan med nagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Budhistorik (15 bud)
5947866
5947880
5947866
950
5947877
900
5947866
850

Slutpris SEK:
108 EUR, 120 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.