Arne Norell soffa Aneby

775471

ARNE NORELL, soffa, 1900-talets andra hälft, tresits, lösa rygg- och sittplymåer, klädsel i rött möbeltyg, underrede i teak, sitthöjd ca 42 cm, totalhöjd ca 70 cm, 220x87 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, möbelklädsel ställvis solblekt

Möbler, Soffor, Design

Rum 11

Arne Norell soffa Aneby

Budhistorik (3 bud)

5945358
5943789
900
5934267
750

Slutpris SEK:
98 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.