Fat cloisonne

775100

FAT (5) cloisonne, 1800/1900-tal, motiv med fåglar och blommor, diameter ca 30 samt 24,5 och 15,5 cm

En av de stora med emaljbortfall och lagning, de övriga med slitage, smärre bucklor

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 10

Fat cloisonne

Budhistorik (11 bud)
5933655
2 400
5933086
5932601
5932601
1 600
5932947

Slutpris SEK:
2 400
236 EUR, 262 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.