Stilettkniv 1800-tal

774840

STILETTKNIV, 1800-talets slut, efter 1500-talsförlaga, gjutet skaft, sprialvriden knapp, total längd ca 35,5 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Lättare korrosion

Vapen/Medaljer, Specialauktion

Monter 4

Stilettkniv 1800-tal

Budhistorik (17 bud)
5937160
5937147
5937052
1 900
5921673
1 800
5921673
1 700

Slutpris SEK:
216 EUR, 240 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.