Skulptur "Skördegrupp" Gustavsberg 1919

774528

SKULPTUR, parian, "Skördegrupp", Gustavsberg, 1919, flicka och pojke med kärve, höjd 30,5 cm.

Något slitage, färgrepor, flickan med ett skadat pekfinger.

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Skulptur

Budhistorik (12 bud)
5953760
5953763
5953760
5953761
950
5953760
850

Slutpris SEK:
118 EUR, 131 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.