Höganäs Keramik lockurna

774369

HÖGANÄS KERAMIK, form efter Edgar Böckman, lockurna, keramik, 1930-33, diameter 22 cm, höjd 32 cm

Ställvis krackelyr, mindre nagg på lockets innerring (synd ej med locket på)

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Höganäs Keramik lockurna

Budhistorik

2020-05-23 kl 10:48
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.