Bålskål samt mugg

774152

BÅLSKÅL SAMT MUGG, Kina, 1700/1800-tal, dekor i underglasyrblått, skålens diam ca 26,5 cm, muggens höjd ca 11,5 cm

nagg, spricka, lagning

Orientaliskt, Porslin

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Bålskål samt mugg

Budhistorik (2 bud)

5946810
1 400
5932914

Slutpris SEK:
1 400
137 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.