Samling mandarinporslin

774147

MANDARINPORSLIN Samling med 6 föremål; 2 muggar, 2 koppar med 2 fat, 1700-tal, dekor i famille rosefärger, muggarnas höjd ca 11-12 cm

nagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Samling mandarinporslin

Budhistorik (7 bud)
5946808
5947603
2 800
5946808
1 600
5936323
450
5936267

Slutpris SEK:
295 EUR, 327 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.