Buddor 1 par

774056

BUDDHOR, 1 par, sittande i Abhaya Mudra på fohund respektive elefant, delvis förgyllda, 1900-tal, höjd 21 cm.

Ytslitage.

Orientaliskt, Skulptur

Geijersgatan 14, Göteborg

Buddor 1 par

Budhistorik (6 bud)
5945570
1 600
5943526
5942008
450
5936319
5930884

Slutpris SEK:
1 600
157 EUR, 174 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.