Vas porslin Kina

774055

VAS, porslin, Kina, clair de lune glasyr, med Qianlongs märke undertill, 1900-tal, höjd 53 cm.

Bruksslitage.

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Vas porslin Kina

Budhistorik (9 bud)
5945197
5936177
650
5933418
600
5930689
550
5930520
500

Slutpris SEK:
98 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 774 kr.