Spjut

773513

SPJUT, Thai, 1800-tal (Narai Hok), lång egg med förgyllda dekorationer vid fästet, lansfäste i vitmetall med dekor i relief, skida för klingan i trä, total längd ca 275 cm

Vapen/Medaljer

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Spjut

Budhistorik (4 bud)

5953053
5944809
5941567
500
5941566

Slutpris SEK:
113 EUR, 129 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.