Kris

773332

KRIS Indonesien (Bali), 1900-tal, kavel och balja i trä, valjan med avslut i horn, klinga rak med paperskydd integrerad i klinga, total längd ca 61 cm

klinga något sliten, balja med slagskador

Vapen/Medaljer

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Kris

Budhistorik (9 bud)
5942113
850
5931378
5931378
750
5942111
700
5931378
650

Slutpris SEK:
850
83 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.