Stridsyxa

772955

STRIDSYXA Indopersiskt område (Hillebard), 1800-tal, yxhuvud djupgraverat med stiliserade blomrankor, yxskaft av metall, total längd ca 73 cm

korrosion, slagskador

Vapen/Medaljer

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Stridsyxa

Budhistorik (4 bud)

5933619
1 600
5931524
900
5929900
5918755

Slutpris SEK:
1 600
157 EUR, 174 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.