Huggare

772329

HUGGARE, 2 st, svenska, nedslipade reprationsmodeller, varav en m/1748-1856, den andra med p-stämplad klinga samt svart läderbalja med två mässingsbeslag, längd ca 72 resp. 73 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Slitage, rost, bottnar ej i balja, parerstång avbruten, bygel med lagning

Vapen/Medaljer, Specialauktion, Vapen & ordnar

Huggare

Budhistorik (11 bud)
5937247
1 400
5936823
1 300
5936295
5935825
5936294

Slutpris SEK:
1 400
137 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.