Huggvärja m/1832

772283

HUGGVÄRJA, svensk, m/1832, för flottan, stämplad klinga, svartmålad kavel, längd ca 91 cm, balja i läder med beslag i mässing

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Slitage, rost

Vapen/Medaljer, Specialauktion, Vapen & ordnar

Huggvärja m/1832

Budhistorik (8 bud)
5937277
5937268
2 600
5937266
2 400
5937254
5937243
1 800

Slutpris SEK:
295 EUR, 327 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.