Carl Fagerlund taklampa Orrefors

770015

CARL FAGERLUND, taklampa, Orrefors, 1900-talets mitt, dubbla kupor i glas, tre ljuskällor, metallstomme, diameter 55, höjd ca 40 cm.

Framstår i gott skick, några smärre små kantnagg. Ej funktionstestad.

Belysning, Taklampor

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik

2020-05-27 kl 15:45
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.