Yrjö Edelmann

759191

YRJÖ EDELMANN (1941-2016), "Packed blue and grey heaven", ur mappen "Heaven and ocean", signerad och numrerad, färglitografi, bladstorlek ca 61x44 cm

(Litografierna tryckta i 14 färger hos grafiktryckaren Arne Andersson Sthlm, 2001)

Oramad

Rum 9, Vagga 1

Yrjö Edelmann

Budhistorik (18 bud)
5797533
2 400
5797545
5797533
5797539
1 900
5797533
1 800

Slutpris SEK:
2 400
236 EUR, 262 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.