Bertil Norén gouache

758813

BERTIL NORÉN (1889-1934): "Interiör, signerad och daterad Bertil Norén -27, gouache på papper, 90x68 cm

HISTORIK: Bertil R:son Norén föddes i Bollnäs 1889 och studerade vid Konstakademien i Stockholm och for därefte på studieresa till Paris. Död i Stockholms skärgård 1934.

Rum 12

Bertil Norén gouache

Budhistorik (12 bud)
5797379
5797382
5797379
5797377
750
5793351
700

Slutpris SEK:
108 EUR, 120 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.