Einar Nerman skulptur figurin

757369

EINAR NERMAN (1888-1983): Skulptur föreställande naken modell iförd rock, terracotta, signerad E. Nerman, daterad 1944, höjd ca 39, sockelns mått ca 15x12 cm

Damm

Konst, Skulpturer

Monter 19

Einar Nerman skulptur figurin

Budhistorik (13 bud)
5796648
3 200
5796646
5796646
2 800
5796640
2 600
5796645
2 600

Slutpris SEK:
3 200
314 EUR, 349 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.