Agda Holst 1914

744206

AGDA HOLST (1886-1976): "Bernette", signerad och daterad Agda Holst 1914, olja på duk, ca 66x54 cm;

Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer
Internationella kvinnodagen 8 mars

Ytrispa

Konst, Modernt måleri, Tema

Agda Holst 1914

Budhistorik (21 bud)
5694537
33 000
5703792
32 000
5694537
31 000
5703790
30 000
5694537
18 500

Slutpris SEK:
33 000
3 406 EUR, 4 066 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.