Sarreguemines fiskservis

743049

SARREGUEMINES, fiskservis, 11 dlr., porslin, Frankrike, 1900-talets första hälft, grön glasyr, i form av fiskar, märkt med tillverkare, bestående av: uppläggningsfat samt 10 tallrikar, fatets längd ca 53, diameter 24 cm

Enstaka nagg förekommer

Keramik/Porslin

Sarreguemines fiskservis

Budhistorik (12 bud)
5692019
5689048
5679297
950
5679297
900
5680087
850

Slutpris SEK:
105 EUR, 124 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.