Figurin

730336

FIGURIN, Amor och Psyke, 1800/1900-tal, efter Antonio Canova, stämpelmärkt inuti samt numrerad 1250, höjd ca 23, största vidd 24 cm

Ingår i temaauktionen "Grand Tour"

Smärre slitage

Keramik/Porslin, Figuriner

Monter 6

Figurin

Budhistorik (13 bud)
5756861
5756858
5756854
1 900
5756849
1 800
5756843
1 700

Slutpris SEK:
216 EUR, 240 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.