Henri Matisse

738652

HENRI MATISSE (Frankrike, 1869-1954), efter: "Apollon", signerad och daterad i trycket Matisse -53, ur Verve nr 35-36, från 1958, färglitografi, bladmått ca 36x53 cm

Mittveck med sömhål, oramad

Monter 21

Henri Matisse

Budhistorik (11 bud)
5645187
5645188
750
5645187
700
5645176
650
5644261
600

Slutpris SEK:
79 EUR, 87 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.