Ring 18 k vitguld smaragd diamanter

738496

HERIBERT ENGELBERT, ring, 18 k rodierat vitguld, smaragdslipad smaragd 0,80 ct, 14 briljanter totalt 0,72 ct, enligt gravyrer, stämplad "Stigbert", Stockholm 1976, ringstorlek ca 18-18,5 mm, vikt ca 6,5 g

Omarbetad till öppen ringskena, visst rodiumsläpp, smaragd med hack och repor

Guld/Smycken

Budhistorik (26 bud)
5645121
3 800
5644852
3 600
5644852
3 400
5643612
3 200
5643612

Slutpris SEK:
3 800
373 EUR, 414 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.