Sten Gunnar Thelander oljemålning

738387

STEN GUNNAR THELANDER (1916-1992): Fiskare, signerad och daterad 1937, olja på duk, 295x122 cm

Fläckar, smuts och färgbortfall, spår av ram med mindre skador i kanterna, spikhål.

Rum 3

Budhistorik (29 bud)
5644940
5 800
5644937
5 600
5644917
5 400
5644930
5 400
5644917
5 200

Slutpris SEK:
5 800
569 EUR, 632 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.