Carl August Olausson oljemålning

738247

CARL AUGUST OLAUSSON (1865-1933): Vy över Observatorielunden, olja på duk, signerad och daterad 1917, ca 52x38 cm

Konst, Äldre måleri

Linnégatan 21, Norrköping

Budhistorik (4 bud)

5642040
5635445
550
5635444
500
5628330
450

Slutpris SEK:
98 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 482 kr.