Alvar Aalto Savoy vas

737640

ALVAR AALTO (1898-1967), "Savoy", vas, glas, Iittala, Finland, ca 1970, underfått i vitt, signerad Alvar Aalto, höjd 30 cm

Smärre nagg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design, Selected

Kundcenter

Alvar Aalto Savoy vas

Budhistorik (6 bud)
5639374
4 600
5632880
4 400
5629569
4 200
5623554
5623551
3 800

Slutpris SEK:
4 600
452 EUR, 501 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.