Anna Petrus kork

737609

ANNA PETRUS (1896-1949), flaskkork, tenn, för Firma Svenskt Tenn, Stockholm, 1900-tal, höjd ca 5,5 cm

Slitage

Metall, Tenn, Svenskt Tenn, Design

Monter 16

Anna Petrus kork

Budhistorik (20 bud)
5639360
1 700
5627889
1 600
5629712
1 600
5627889
5629711
1 400

Slutpris SEK:
1 700
167 EUR, 185 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.