Karl Lindeberg vas

737273

KARL LINDEBERG (1877-1931), vas, Kosta, 1900-talets början, överfång i grönt med växtornamentik mot matterad fond, signerad undertill Kosta KL, höjd 6,5 cm

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Karl Lindeberg vas

Budhistorik (25 bud)
5632592
7 400
5632102
7 200
5632591
7 000
5632102
6 800
5629842
6 600

Slutpris SEK:
7 400
726 EUR, 807 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.