Taklampa

736010

TAKLAMPA, Sputnikmodell, 1900-talets andra hälft,stomme i mässing, åtta ljuspunkter, vita opaka glaskupor, diameter ca 42 cm, höjd ca 132 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Belysning, Taklampor

Geijersgatan 14, Göteborg

Taklampa

Budhistorik (14 bud)
5634304
6 000
5634293
5 800
5634297
5 800
5634293
5 600
5634283
5 400

Slutpris SEK:
6 000
589 EUR, 654 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.